دوشنبه، 8 مرداد 1397

در سفر به کردستان انجام شد؛ بازدید دکتر فرهاد رهبر از نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی کردستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از 19 محصول فناورانه دانش‌بنیان در نمایشگاه واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان بازدید کرد.

 

به گزارش خبرنگار گروه واحدهای دانشگاه آزاد خبرگزاری آنا از سنندج، فرهاد رهبر در جریان سفر صبح امروز به استان کردستان برای شرکت در بیست و یکمین نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان با محوریت بررسی فعالیت‌های دانش‌بنیان یک سال اخیر واحدها و مراکز دانشگاهی از محصولات دانش‌بنیان این دانشگاه بازدید کرد.

این 19 محصول، شامل 4 مورد تولید نرم‌افزار و 15 اثر تولیدشده فیزیکی است که تعدادی از آنها تجاری شده‌اند.

در میان این محصولات بویژه ایده‌های عملیاتی‌شده دارای محصول فیزیکی و اثر تولیدی نظیر طراحی و ساخت بازوی رباتیک تمام‌صنعتی، قارچ‌کش طبیعی، سامانه مدیریت خدمات مراکز رشد، دستگاه کلرزن محلولی خودمکش بدون نیاز به برق، خودرو آبی، خاکی و هوایی هیژا و دستگاه نانوگلنتیک با کاربرد تصویربرداری از لایه‌های زمین به عنوان برترین آثار محصولات فناورانه دانش‌بنیان مورد توجه قرار گرفتند.

رهبر در ادامه سفر یکروزه خود به استان کردستان، ساختمان آموزشی، مسجد و مجموعه رفاهی دانشجویی مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی بانه را نیز افتتاح خواهد کرد.

به گزارش آنا، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، مدیرکل تشریفات و پیگیری‌های ویژه و مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مدیران دانشگاه، محمدقربان کیانی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان و واحد سنندج و روسای واحدها و مراکز دانشگاهی استان، فرهاد رهبر را در این بازدید و سفر همراهی می‌کنند.