سه‌شنبه، 19 آذر 1398

انتقاد هر دو تشکل دانشجویی جامعه اسلامی و بسیج دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی‌ برخی دولتمردان

 

اعضای هر دو تشکل دانشجویی جامعه اسلامی و بسیج دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی‌ برخی دولتمردان انتقاد کردند

مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سننج در حالی با حضور نماینده ولی فقیه برگزار شد، که این قشر جوان از بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی برخی دولتمردان  گله‌مند بودند.

محسن پیشوایی‌علوی، رئیس دانشگاه آزاد استان کردستان در این مراسم با تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان و جامه دانشگاهی اظهار داشت: امروز در این مراسم گرد هم آمده ایم تا روزی که متعلق به دانشگاه، جوان و تحصیلکردهاست را گرامی بداریم.

رئیس دانشگاه آزاد استان کردستان گفت: دانشجو به مثابه وجدان بیدار، پرسشگر، مطالبه‌گر و سرشار از نیرو و ایمان بوده و با استعداد و توانایی و آینده‌نگری خود، منتظر تحول و تغییر بخشی از ساختار فکری جوانان را تشکیل می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: روز 16 آذر نماد حق‌طلبی و آزادی‌خواهی دانشجویان در مبارزه با استبداد، استکبارجهانی و جلوگیری از دخالت بیگانگان است.

پیشوایی‌علوی به نقش تأثیرگذار جوانان و دانشجویان در جامعه اشاره کرد و گفت: همه ما در سایه عزت و بزرگی جمهوری اسلامی و رهبری، احساس عزت و بزرگی و کرامت کرده و اجازه سوءاستفاده به دشمنان را نخواهیم داد.

مطالبات و دغدغه‌های دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد کردستان

سپس در این مراسم  بیانیه بسیج دانشجویی شهید همت دانشگاه آزاد استان کردستان توسط یکی از دانشجویان به شرح ذیل قرائت شد.

امروز و در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی به‌عنوان نهادی که دو بال تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و علم و تخصص را داراست، به‌حدی از رشد و بالندگی رسیده که امروز شاهد خیزش هسته‌های مسئله محور برای حل مسائل کشور و منطقه هستیم، خیزشی که با مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی و کار تخصصی برای حل مسائل اصلی کشور به‌دنبال کمک به کارآمدی هرچه بیشتر نظام اسلامی و رفع مشکلات و رنج‌های مردم عزیزمان است.

بسیج دانشجویی همواره خود را متعهد به آرمان‌های جنبش اصیل دانشجویی و ادامه‌دهنده راه شهدای این مسیر می‌داند، آرمان‌هایی همچون عدالت‌طلبی، آزادی‌خواهی، اعتقاد به مردم و دفاع از حق محرومین و مستضعفین.

امروز که استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار با تمام توان به‌دنبال فشار حداکثری بر مردم مظلوم ماست و از طرفی بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی‌های دولت فشار مضاعفی را بر مردم آورده است، ما اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان کردستان به خصوص بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج در این مکان و زمان اعلام می‌داریم که در این جنگ و هجمه همه جانبه، به‌عنوان بسیجیان جان بر کف مواضع صریح و روشن خود را اعلام می‌داریم:

اول دولت: در ابتدا اعلام می‌کنیم که ما هر دولتی که برآمده از رأی مردم و تنفیذ شده به حکم رهبری انقلاب باشد را بر حسب وظیفه حمایت می‌کنیم، ملت ما امروز باید بتواند وضعیت دولت را درک کند، تنها ایده دولت چه در سیاست خارجی و چه در سیاست داخلی و اقتصاد و غیره برجام بود که به وضعیتی دچار شد که همه می‌دانیم، بعد از به گِل نشستن کشتی برجام دولت ایده‌ای ندارد و به همین خاطر است که در حال بازگشت به ایده‌هایی است که روزی خود بزرگترین منتقد آن بود.

دولت در سال 98 با کسری بودجه 150 هزار میلیارد تومانی روبه‌رو بوده و هست، دولت همچون بدهکاری است که از هر راهی به‌دنبال کسب درآمد برای پرداخت بدهی‌های خود است، معضلی که منجر به طرح‌هایی مثل افزایش قیمت بنزین شده، در همین حالی که دولت با اجرای طرح بنزینی و بی‌تدبیری‌های قبل و بعد از آن هزینه‌های گزاف برای کشور ایجاد کرد، می‌توانست با اصلاح نظام مالیاتی خیلی بیشتر از عایدی فعلی ناشی از افزایش قیمت بنزین، درآمد کسب کند.

حجم انبوه فرار مالیاتی مشاغل و اصناف و معافیت‌های مالیاتی بی‌مورد یکی از اساسی‌ترین مشکلات نظام مالیاتی فعلی کشور است، اگر فقط اصنافی مثل پزشکان، وکلا و هنرمندان با درآمدهای میلیاردی و طلافروشان به‌درستی دریافت شود، رقمی بالغ بر 60 هزار میلیارد تومان عاید دولت خواهد شد و این فقط فرارهای مالیاتی در بخش مالیات‌های درآمدی است، اگر مالیات‌های تنظیمی مثل مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) و مالیات بر خانه‌های خالی و زمین‌های خالی اجرایی شود نه تنها کشور به‌طور کلی از درآمد نفت بی‌نیاز خواهد بود که این مالیات بر عایدی سرمایه، سرمایه‌ها را به سمت تولید و رونق آن نیز جاری خواهد کرد؛ دولت باید بداند که هیچ پشتیبانی بالاتر از پشتیبانی ملت نیست و باید بدون ترس از فشارها نسبت به اصلاح نظام‌های مالیاتی کشور اقدام کند.

و اما حالا که بی‌نتیجه ماندن امید بستن به غرب و آمریکا دولت را به‌سمت ظرفیت‌های داخلی متوجه کرده، هرگونه تأخیر و اهمال در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خصوصاً مواردی که در رابطه با مالیات ذکر شد، پذیرفتنی نیست، دولتمردان بدانند که جریان‌های دانشجویی آگاهانه اقدامات دولت را در این زمینه‌های ذکر شده دنبال کرده و در صورت مشاهده هرگونه اهمال و کار غیرکارشناسی، همراه با مردم از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای برگرداندن ریل اقتصاد به مسیر درست آن استفاده خواهند کرد، حال می‌خواهد این ظرفیت فشار برای استیضاح وزیران ناکارآمد باشد یا حتی کاری فراتر از آن.

و اما استکبار جهانی بداند که انقلاب اسلامی یک نه بزرگ به طاغوت‌ها بود، کفر به طاغوتی که تنها راه به‌سوی پذیرش ولایت الهی است و همین کافی بود تا تمام جبهه‌های کفر و استکبار در برابر اراده این ملتِ به پاخاسته برای خدا، قرار بگیرد.

امروز ما به نماد تمام و کمال کفر و استکبار یعنی آمریکای جنایتکار و اذناب آن می‌گویم که این مستکبرین و جرثومه‌های فساد در عالم، امروز بیش از هر زمانی مشت شما در برابر ملت آگاه و بصیر ما باز شده، ضدیت و نفرت ملت ما از استکبار آمریکایی حاصل تجربه‌های چندین و چند ساله است که از دل فراز و فرودهای مسیر نهضت به دست آمده، هرچند در برهه‌هایی غبار غفلت روی این آگاهی را پوشانده باشد اما امروز پس از تجربه نافرجام برجام و حضور گاوچران مست و بی‌ادبی مثل ترامپ در رأس حکومت آمریکا بار دیگر غبار غفلت کنار رفته و مردم ما آگاهانه از آمریکا و همه‌ هم پیمانانش در این جنگ همه جانبه اقتصادی رسانه‌ای روانی که علیه مردم ما به راه انداخته‌اند، بیزار هستند.

امروز آمریکایی‌ها می‌ خواهند از ضعف‌ها و مشکلات داخلی ما استفاده کرده و پروژه سوریه‌سازی را در کشورهای محور مقاومت کلید بزنند، اما ما به آن‌ها می‌گوییم این سیاست چه در ایران، عراق و لبنان و چه در دیگر کشورهای محور مقاومت با شکست قطعی مواجه خواهد شد، همانطور که مردم ما پس از وقایع اخیر به‌خوبی بیداری و بصیرت خود را نشان دادند و غائله اغتشاش و ناامنی را جمع کردند.

و اما سخن آخر و ملت ایران:

ما ملت و مردم همان‌گونه که گام اول انقلاب را با تمام فراز و نشیب‌هایش محکم برداشتیم و دستاوردهای نگاه انقلابی خود را را در جامعه مشاهده کردیم، ان شاء الله گام دوم انقلاب را با همین استواری برخواهیم داشت و دشمن را در آخرین خاکریز که جنگ اقتصادی و دیگر جنگ‌ها باشد، عقب خواهیم زد، با امید به خدای متعال و لطف ائمه اطهار ان شاء الله.

در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کردستان واحد مرکزی سنندج،‌ ضمن پاسداشت روز 16 آذر، ‌روز استکبار ستیزی، عهد قدیمی خود را با مقام عظمای ولایت،‌ حضرت امام خامنه‌ای، آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب تازه می‌کند و همنوا با شهدای دانشگاه تهران زمزمه می‌کند که «‌تا شرک و کفر هست، ‌مبارزه هست و تا مبارزه هست»، ما هستیم.

استاندار پس از گذشت 8 ماه پاسخ دانشجویان دانشگاه آزاد کردستان را نمی‌دهد!

در ادامه متن بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کردستان به شرح ذیل قرائت شد:

من تلخی برخورد صادقانه را به شیرینی برخورد منافقانه ترجیح می‌دهم. «شهید مظلوم دکتر بهشتی»؛ قبل از بیان هر مطلبی خداوند را سپاسگزاریم که جناب آقای دکتر روحانی از میان سایر کاندیدهای انتخابات سال 69 به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند وگرنه اکنون دلار 31 هزار تومان، هر کیلو گوشت 311 هزار تومان، هر کیلو گوجه 31 هزار تومان می‌شد و شاهد صفوف طولانی گوشت و مرغ و بنزین، از کارافتادن چرخ سایت‌های هسته‌ای و چرخ زندگی مردم بودیم و قیمت‌های سر به فلک کشیده خانه و ماشین باعث می‌شد که جوانان نتوانند ازدواج و تشکیل خانواده بدهند.

الحمدالله که آقای روحانی تَکرار شدند و ما از همه این بلاها و مصیبت‌ها در امان ماندیم.

شانزدهم آذر روزی است که بزرگ نیاها، قندچی‌ها و شریعت رضوی‌ها خود را فدای اسلام و کشور کردند تا نیکسون‌ها امنیت و آسایش کشور را به بازی نگیرند اما امان از دست سیاست‌های دولت تدبیر و امید که همه آرمان‌های آنان را به مسخره گرفته است.

شش سال از عمر کشور به پای برجامی رفت که اکنون مانند آب خوردن نقض شده و حتی زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که چین و روسیه هم قرار است پشت ایران را خالی کنند همه اینها در حالی‌ست که توان داخلی و 31 هزار واحد صنعتی تعطیل شده در دولت جناب آقای روحانی نادیده گرفته شد، بااین وجود دولت محترم همانند شعارهای دوران انتخابات هنوز دم از مذاکرات دوباره با آمریکا می‌زند.

صراحتاً می‌گوییم این صحبت دوباره از مذاکرات و عدم رسیدگی به اوضاع داخلی در مدت کم باقی مانده از عمر دولت یا از سر جهل است یا عناد؛ دولتی که تنها دستاورد خود را ورود بانوان به ورزشگاه و معافیت مالی هنرمندان می‌داند به جای ریختن عرق شرم، خنده‌های وقیحانه می‌زند و بر زخم مردم نمک می‌پاشد و با تصمیمات کارشناسی نشده و عجوالنه حتی مقام معظم رهبری را هم مجبور به هزینه دادن می‌کند.

از دید ما امروز کشور به یک حجامت نیاز دارد، همانطور که در حجامت خون کثیف و فرسوده از خون تمیز و سالم جدا می‌شود کشور هم می‌تواند با یک حجامت مدیران فرسوده، ژن‌های خوب و آقازاده‌ها را از نظام بیرون کند و در این راه خبرهای بسیار امیدوارکنندهای از سوی قوه قضاییه به گوش می‌رسد.

امید است که قوه قضاییه بدون دخالت دیگر افراد که امروز خود را درخطر می‌بینند و فریاد خشم سر می‌دهند پرقدرت به این روند ادامه دهد.

اما بگذارید از استان خود سخن بگوییم. استانی که بیش از 5400 شهید داده، بیش از نصف طلای کشور را تأمین می‌کند و کریدور صادرات کشور به عراق است امروز متأسفانه رتبه اول نرخ تورم روستایی، رتبه سوم بیکاری جمعیت روستایی، رتبه دوم بیکاری فارغ‌التحصیالان، رتبه اول فساد اداری، بیشترین چک‌های برگشتی کشور، سومین استان طلاق و بالاترین نرخ بیکاری جوانان دانشگاهی را کسب کرده و با کاهش 11 درصدی سرمایه‌گذاری روبه‌رو شده، مسئولیت مستقیم این نابسامانی تیم اقتصادی استانداری است.

جامعه اسلامی دانشجویان به‌عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی کشور در جهت عمل به وظیفه ذاتی خود یعنی پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری و مردم، بارها به صورت شفاهی و کتبی از استاندار و معاون اقتصادی وی برای پاسخ دادن به سؤالات دانشجویان و بررسی این آشفته بازار اقتصادی و حضورشان در دانشگاه دعوت به عمل آورده اما این عزیزان در اقدامی توهین‌آمیز حتی جواب منفی هم به نامه‌های مکرر ما نداده‌اند.

اکنون بیش از 8 ماه است که ما منتظر حضور جناب آقای استاندار در دانشگاه برای پاسخ به سؤالات دانشجویان هستیم و هنوز جواب نامه‌های خود را نگرفته‌ایم.

چگونه است که جناب استاندار می‌توانند برای استقبال از یک خواننده به مرز باشماق سفر کنند اما نمی‌توانند در این 8 ماه دو ساعت به دانشجویان اختصاص دهند؟ سؤال این است: آیا قشر نخبه جامعه یعنی اساتید و دانشجویان به اندازه یک کنسرت موسیقی که جناب استاندار و همراهان را می‌توان اغلب در آن دید ارزش ندارند؟

اشتباه نکنید ما مخالف برگزاری کنسرت و شادی مردم نیستیم اما اینکه دستاورد دولت طی 9 سال در کردستان به برگزاری چند جشنواره موسیقی ختم شود، جای سؤال دارد.

همین چند وقت پیش بود که اسنادی از سوی مردم به جامعه اسلامی رسید و متوجه احتمال وجود فساد دریکی از ادارات شدیم، ابتدا موضدوع را به مدعی‌العموم نسپردیم و از مدیرکل در رابطه با این اسناد و صحت این اسناد که به آن مطمئن نبودیم سؤال کردیم که نه تنها جواب سؤال ما داده نشد بلکه به شکایت هم تهدیدشدیم.

هرچند که از اداره دولتی که رئیس جمهور آن منتقدان را ترسو، بزدل، بی‌شناسنامه، متوهم و عصر حجری خطاب می‌کند انتظاری جز شکایت در پاسخ به سؤالی که حق ماست، نمی‌توان داشت.

اکنون بعد از بیش از یک ماه صبر و عدم پاسخ آن اداره، موضوع را به دادستان محترم واگذار کرده و همین‌جا نسخه‌ای از مدارک را به نماینده ولی فقیه در استان کردستان جهت استحضار تقدیم می‌کنیم.

و اما سخن آخر، امروز به انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال نزدیک شدن هستیم و سهم ما دانشجویان که تعدادمان به بیش از 20 هزار نفر در استان می‌رسد، بسیار مهم و پررنگ است.

چشم بسیاری از مردم به انتخاب ما دوخته شده چراکه مردم مارا قشر فرهیخته و نخبه جامعه می‌بینند و می‌دانند که تصمیمات ما از روی سواد است نه تصمیمات عجولانه و عاطفی و علی برکت االله گویان.

گاهی شنیده می‌شود که عدم شرکت در انتخابات راهکاری مناسب برای مقابله با بی‌کفایتی برخی نمایندگان است اما دوستان عزیز، عدم شرکت ما در انتخابات، نماینده سلفی‌بگیر، نماینده ژن خوب، نماینده‌های که در دادن فحش صاحب سبک است و نماینده پوپولیستی که بعد از گرانی بنزین استعفا می‌دهد و دوباره در انتخابات شرکت می‌کند را راهی مجلس می‌کند.

عدم شرکت در انتخابات راهکار نیست بلکه سمی مهلک است که موجبات ورود بی‌کفایتان و نالایقان را به مجلس فراهم می‌کند. معمولاً در این زمان باید شاخص  نماینده خوب را ارائه داد، اما ما به همین جمله شهید مدرس قناعت می‌کنیم که بروید و آدم انتخاب کنید.

در آخر باید گفت برای استقرار این کشور 219 هزار نفر شهید شده‌اند. درحالی‌که  در کشور 3 هزار صندلی با پست مهم وجود دارد. یعنی برای هر صندلی 73 نفر شهید شده‌اند یا به تعبیری دیگر برای هر صندلی یک کربلا به پا شده.

خوشا به حال مسئولانی که شرمنده شهدا نیستند.

در این مراسم پس از اجرای بخش موسیقی از تعداد 140 دانشجویان برتر بخشهای مختلف آموزشی، پژوهشی، فعالان فرهنگی و شرکت کنندگان در اردوهای جهادی و قهرمانان ورزشی در سه مقطع کارشناسی، ارش و دکتری تجلیل شد.